Itališkos grūdų džiovyklos Pedrotti

Fratelli Pedrotti įmonė turi ilgą 70 metu grūdų džiovinimo įrangos gamintojo istoriją. Pirmieji grūdų džiovyklų modeliai pagaminti 1950 metų pradžioje, o nuo 1960 metų buvo pereita prie jau dabar gaminamų modelių. Tuo metu buvo atsisakyta kitų džiovyklų tipų gamybos ir liko tik mobilios grūdų džiovyklos. Visą laiką buvo ieškoma patraukliausių ir ekonomiškiausių būdų grūdams džiovinti. Džiovyklos tapo pagal grūdų kultūrų pasirinkimą – universaliausios rinkoje.

Nepriklausomai nuo šalies kurioje auginamos grūdinės kultūros, šalies geografinės padėties ir klimato Fratelli Pedrotti džiovyklos yra patikimos, našios ir ekonomiškos. Tai patikimas pagalbininkas žemdirbiui.

Fratelli Pedrotti mobilios grūdų džiovyklos eksportuojamos į visas Europos šalis, Afriką, Lotynų Ameriką ir Australiją.

Pasirinktas gamybos kelias leido įmonei pasiekti žinomumą ir pripažinimą šiame produkcijos sektoriuje ir tapti viena iš lyderių.

Visą įmonės vystymosį kelią lydėjo techninės inovacijos. Taip nuo 1972 metų buvo pradėta džiovyklas komplektuoti su aspiracinėmis valymo sistemomis ir dviejų pakopų dizeliniais degikliais. Tais pačiais metais buvo sukurtas Fratelli Pedrotti suskystintų dujų degiklis.

1975 metais sukurta sudėtinė grūdų džiovinimo ir sandėliavimo sistema su automatiniu produkto pakrovimu, iškrovimu ir transportavimu. Pakeista džiovyklos rėminės konstrukcijos apatinė dalis sumažinant nubyrėjimo kampą ir pradėta naudoti vidinė produkto maišymo sistema.

1985 metais buvo pasiulyti modeliai su kaušinių elevatorių sistema.

1994 metais sukurtas iš mažaanglio plieno šilumokaitis su 95 procentų efetyvumu Su kurta džiovyklos priešdulkinė apsauga (TWIN SKIN range)

2000 metais sukurta DLC priešgaisrinė apsaugos automatinė sistema.

2002 metais sukurta pirmoji pilnai automatinė grūdų džiovinimo sistema (užkrovimas-džiovinimas-aušinimas-iškrovimas-naujas užkrovimas).

2003 metais sukurtas Fratelli Pedrotti trijų pakopų dizelinis degiklis.

2004 metais sukurta automatinė tepimo sistema, hidraulinis džiovyklos centrinė sraigės ir sietų į darbinę padėtį pastatymas.

2005 metais įsisavinta šalto galvanizavimo procesas metalo konstrukcijoms padengti cinku.. Džiovyklai pritaikytas šilumos generatorius naudojantis biomasę kaip kurą. 

2010 metais pradėta naudoti automatizavimui SIEMENS , LOGO ir PLC kontroleriai. Nauji kontroleriai pradėti naudoti džiovyklos darbui optimizuoti ir džiovinimo proceso saugumui užtikrinti.

2011 metais įsisavinta karšto galvanizavimo technologija plieno konstrukcijoms padengti cinku. SIEMENS monitoriaus džiovyklos darbui sekti ir savidiagnostikai pritaikymas.

2014 metais pradėta naudoti saulės energija pašildyti orui, kuris patenka į pagrindinį ventiliatorių. Fratelli Pedrotti “software” sukūrimas.

2015 metais sukurtas nuotolinis džiovyklos valdymas kartu su viso sandėlio valdymu.

2017 metais sukurti purkštukai katilams su šilumokaičiais ir ECO dūmtraukio sukūrimas.

2020 metais buvo išplėstos galvanizavimo cecho gamybinės linijos ir dabar galima galvanizuoti didelių išmatavimų rėmines džiovyklų dalis.

Viso Fratelli Pedrotti įmonės istorijos eigoje buvo penki plėtimosi periodai, išaugo gamybiniai plotai, buvo įsigyta moderniausia metalo apdirbimo įranga, įsisavinta moderni dažymo bešvinė technologija, augo kolektyvas, bet visuomet įmonė rūpinosi savo galutiniais produkcijos naudotojais – žemdirbiais.

Fratelli Pedrotti įmonė visuomet gamino ir toliau gamins vienintelį produktą – mobilias grūdų džiovyklas !

UAB „Šervudas“  yra Fratelli Pedrotti mobilių grūdų džiovyklų atstovas Lietuvoje  nuo 2003 m. Per šį laikotarpį buvo parduota daug ivairios komplektacijos grūdų džiovyklų. Džiovyklų pirkėjai pagal gyvenamąją vieta yra pasiskirste Lietuvoje netolygiai. Tai nestebina. Žemdirbiai ūkininkaujantys derlingesnėse Lietuvos žemėse dažniau pasirenka grūdinių kultūrų auginimą ir tai atspindi džiovyklų pirkėjai. Ūkininkaujantys žemdirbiai Joniškio, Pasvalio, Pakruojo, Šiaulių , Radviliškio, Kėdainių, Jonavos, Kauno, Marijampolės rajonuose yra UAB „Šervudas“ atststovaujamų mobilių grūdų džiovyklų pirkėjai.

Džiovyklos talpos pasirinkimas dažniausiai susijęs su ūkininkų dibamu žemės plotų, prikuliamu javų derliumi, sandėliavimo patalpų plotais,kartais turimų lėšų kiekiu. Papuliariausios mobilių džiovyklų talpos 13,2 m3, 17,6 m3, 20,0 m3, 28,0 m3, 40,0 m3, 57,0 m3. Yra penkių diapazonų džiovyklos (JUNIOR BASIC, SUPER, MR MIDDLE, LARGE, XL) Visos turi savo standartinę komplektaciją, tačiau pagal klijento pageidavimus komplektuojama atskirai – tai gali būti netiesioginio ir tiesioginio veikimo šilumos generatoriai, pilna ar dalinė automatizacija, automatinis tepimas su elektroniniu reguliavimu, hidraulinė centrinės sraigės ir sietų statymo į džiovyklos darbinę padėtį sistema, pilnai mobili ar dalinai mobili, veikianti nuo elektros tinklo, ar traktoriaus darbinio veleno, ar universali, šilumos generatorius naudoja dujas (suskystintos dujos , gamtinės dujos) ar krosninį kurą, gali būti pasirinkta džiovykla su aspiracine valymo sistema (kas tikrai rekomenduotina), galvanizuota ar dažyta bešvine technologija, pasirenkama sieto skylutės deametras, grūdų paėmimo bunkerio dydis ir jo padėtis džiovyklos atžvilgiu, džiovykla gali buti su dviem iškrovimo vamzdžiais ar vienu, ji taip pat gali buti pasirinkta sumažinto darbinio aukščio , degiklis gali būti dviejų ar trijų pakopų, su nuotoliniu valdymu ir tiesioginiu vaizdo perdavimu ar be jo. Visko gal ir neįmanoma aprėpti šiuo tekst, nes jei yra specialūs pirkėjo reikalavimai juos galima perduoti gamintojui ir jei jie nekeičia mobilios grūdų džiovyklos saugaus darbo su ja reikalavimų taikomų ES šalyse tuomet jie gali būti įgyvendinami.

 Per ilgus mobilių grūdų džiovyklų aptarnavimo metus buvo sukaupta informacija padedanti greitai spręsti iškilusius klausimus (dažnai telefonu ar elektroniu laišku) o dabar gaminamos džiovyklos turi savidiagnostikos sistemas kurios leidžia džiovyklos operatoriui pačiam nustatyti atsiradusius gedimus. Visos atsarginės dalys reikaligos sezono metu yra UAB „Šervudas“ sandėlyje, išskyrus rėmines ir didelių gabaritų, apie jų reikalingumą kiekvienais metais prašoma informuoti iš anksto.

Gero jūms derliaus.

Modelių pasirinkimas

Mygtukas kreipiantis į Basic serijos džiovyklų puslapį